Whois Sorgula
Whois sorgulama servisi ile domain adresinin kime ait olduğunu hemen öğrenin
Domain Fiyat Listesi
Domain uzantılarının Kayıt, Yenileme ve Transfer ücretleri

Uzantı (TLD)

Domain uzantısı

Kayıt Ücreti

Yeni domain kayıt

Transfer Ücreti

Farklı firmadan domain transferi

Domain Yenileme

Süre sonunda yenileme ücreti
.com

335.90 TL

1 Yıl

329.90 TL

1 Yıl

329.90 TL

1 Yıl
.net

359.90 TL

1 Yıl

319.90 TL

1 Yıl

319.90 TL

1 Yıl
.org

429.90 TL

1 Yıl

329.90 TL

1 Yıl

329.90 TL

1 Yıl
.biz

610.99 TL

1 Yıl

610.99 TL

1 Yıl

610.99 TL

1 Yıl
.info

579.90 TL

1 Yıl

579.90 TL

1 Yıl

579.90 TL

1 Yıl
.name

329.90 TL

1 Yıl

329.90 TL

1 Yıl

329.90 TL

1 Yıl
.me

579.90 TL

1 Yıl

579.90 TL

1 Yıl

579.90 TL

1 Yıl
.pro

479.90 TL

1 Yıl

479.90 TL

1 Yıl

479.90 TL

1 Yıl
.tv

899.90 TL

1 Yıl

899.90 TL

1 Yıl

899.90 TL

1 Yıl
.cc

389.90 TL

1 Yıl

389.90 TL

1 Yıl

389.90 TL

1 Yıl
.com.tr

34.90 TL

1 Yıl

34.90 TL

1 Yıl

34.90 TL

1 Yıl
.net.tr

34.90 TL

1 Yıl

34.90 TL

1 Yıl

34.90 TL

1 Yıl
.web.tr

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl
.info.tr

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl
.gen.tr

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl
.biz.tr

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl
.org.tr

34.90 TL

1 Yıl

34.90 TL

1 Yıl

34.90 TL

1 Yıl
.tv.tr

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl
.bbs.tr

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl
.name.tr

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl

20.90 TL

1 Yıl
.de

233.90 TL

1 Yıl

233.90 TL

1 Yıl

233.90 TL

1 Yıl
.com.tc

299.90 TL

1 Yıl

299.90 TL

1 Yıl

299.90 TL

1 Yıl
Domain Ayrıcalıkları
Domain kaydettiğinizde ya da transfer ettiğinizde sahip olacağınız ayrıcalıklar
DNS Yönetimi
DNS Yönetimi

Hosting hizmetine ihtiyaç duymadan ücretsiz olarak DNS yönetimi gerçekleştirebilirsiniz.

Whois Gizliliği
Whois Gizliliği

Ücretsiz whois gizliliği ile whois sorgularında bilgileriniz gizli kalır ve alan adınızı güvende tutabilirsiniz.

Domain Yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain adresinizi hosting hizmetine ihtiyaç duymadan farklı adreslere yönlendirebilirsiniz.

Email Yönlendirme
Email Yönlendirme

Domain adresinize gelen e-mailleri ücretsiz olarak farklı bir e-posta adresine yönlendirebilirsiniz.

Yapım Aşamasında
Yapım Aşamasında

Domain adreslerinizde, varsayılan olarak yapım aşamasında sayfası ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Alt İsim Sunucusu
Alt İsim Sunucusu

Domaininize ait isim sunucuları için ücretsiz olarak alt isim sunucusu oluşturabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
Domain kaydederken ya da transfer ederken sıkça sorulan sorular

Domain, internette bir website veya email adresi için kullanılan benzersiz bir adı temsil eder. Örneğin, "google.com" ve "amazon.com" gibi. Bir domain, genellikle bir internet adresinin sonunda yer alır ve ".com", ".net", ".org" gibi bir uzantı ile biter. Bu uzantılar, domainin türünü veya kullanım amacını belirtir. Örneğin, ".com" genellikle ticari amaçlı siteler için, ".edu" ise eğitim kurumları için kullanılır.

Domain adresi farklı bir firmadan transfer edilebilir veya yeni kayıt edilebilir. Domain kaydı, daha önce hiç kaydedilmemiş veya boşa düşmüş bir domain adresinin tekrar kaydedilmesidir. Domain kayıt işlemlerinde yıllık olarak KAYIT fiyatları baz alınmaktadır.

Domain kaydı yapmak için öncelikle düşündüğünüz domain adresinin müsait olup olmadığını sorgulamanız gerekmektedir. Eğer kaydetmek istediğiniz domain adresi müsaitse, bu adresi sepete ekleyerek sipariş işlemine devam edersiniz. Gerekli müşteri bilgilerini girdikten ve otomatik doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra, alan adı dakikalar içerisinde otomatik olarak aktif hale gelir ve kullanıma başlayabilirsiniz.

Domain adresi farklı bir firmadan transfer edilebilir ya da yeni kayıt edilebilir. Domain transfer işlemi, farklı bir firmada bulunan bir domain adresinin firmamıza transfer edilmesini ifade eder. Domain transfer işlemi gerçekleştirilirken TRANSFER fiyatı yıllık olarak baz alınır. Transfer işlemi tamamlandığında, domainin süresi otomatik olarak 1 yıl uzatılır.

Domain transfer etmek için öncelikle domainin transfer için uygun şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Domain yenileme ya da yeni kayıt işleminden itibaren en az 60 gün geçmesi gerekmektedir.
 • Transfer işlemi ortalama 5-7 iş günü sürmektedir. Bu yüzden 10 günden az süresi kalan domainlerin transfer edilmesi önerilmez.
 • Domain transfer kilidinin kaptılması gerekmektedir.
 • Domain üzerinde herhangi bir kısıtlama bulunmaması gerekmektedir.
Tüm şartlar sağlandığında mevcut kayıt firması tarafından EPP Transfer Kodu temin edilmesi gerekmektedir. Sipariş esnasında bu kod ile transfer işlemi başlatılır. Transfer işlemi başladıktan ortalama 7 iş günü içerisinde tamamlanır; bu süre içerisinde herhangi bir işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

.TR domain uzantıları, Bilgi Teknoloji Kurumu'na bağlı olan TR Ağ Bilgi Sistemi (TRABIS) tarafından yönetilen yerli domain uzantılarıdır. Bu uzantılar belgeli ve belgesiz olmak üzere iki kategoriye ayrılmıştır. Aşağıda bu uzantılar detaylarıyla belirtilmiştir:

Belge Gerektirmeyen:

 • com.tr
 • org.tr
 • net.tr
 • gen.tr
 • biz.tr
 • tv.tr
 • web.tr
 • info.tr
 • bbs.tr
 • tel.tr
 • name.tr

Belge Gerektiren:

 • edu.tr
 • gov.tr
 • pol.tr
 • tsk.tr
 • k12.tr

Bazı alan adları, içerdiği önemli isimler ve kuruluşlar nedeniyle belgesiz olarak dahi kaydedilemez. Bu tür domainlerin kaydedilebilmesi için, ilgili isim ve kuruluşa ait olduğunun kanıtlanması gerekmektedir.

Domain transfer işlemi için belirli koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ancak iç transfer yöntemi kullanıldığında herhangi bir koşul aranmamaktadır. Firmamız bünyesinde, farklı bir müşterinin hesabına domain ücretsiz olarak aktarılabilir. Bu işlem için müşteri panelinizdeki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Domain kayıt etmek için hosting hizmetinizin bulunmasına gerek yoktur. Domain hizmeti sadece isim hakkıdır. Domain adresinizi kayıt ettikten sonra farklı bir firmada bulunan hostinginize ait isim sunucularına yönlendirebilirsiniz. Ayrıca URL yönlendirme ve E-Posta yönlendirme işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Özel DNS sunucularımız sayesinde A, CNAME, MX gibi DNS kayıtlarını yönetmek amacıyla da kullanım sağlayabilirsiniz.

Türkçe karakterli domain kayıt edebilirsiniz. Ancak internet dünyasında Türkçe karakterler kullanılmamaktadır. Domain adresi ASCII formatında olmalıdır. Türkçe karakterli domainler kullanabilmek için DNS sistemleri Türkçe karakterleri IDN formatında otomatik olarak ASCII yapıya dönüştürür. Ön planda siz domaini Türkçe karakterlerle olarak görebilirsiniz ancak arka planda süreç farklı bir şekilde işler. Örnek olarak, "türkçedomain.com" adresini kayıt ettiğinizde 'ü' ve 'ç' harfleri IDN formatında olduğu için sistem bunu arka planda "xn--trkedomain-q6a3w.com" adresine dönüştürür. Bu durumda sizin domaininiz aslında ASCII formatı olan "xn--trkedomain-q6a3w.com" adresidir. Çoğu platformda ön planda Türkçe karşılığını görebilirsiniz; ancak çoğu mail sunucuları, arama motorları gibi platformlar domaininizi ASCII formatıyla işler. Bu nedenle Türkçe karakterli domain kayıt etmek önerilmemektedir.

Domain adresleri en az 1 yıllık süreyle kayıt edilebilir. En fazla 10 yıllık süreye kadar uzatılabilir. Domain fiyatları kayıt kuruluşu tarafından belirlenir. Bu sebepten dolayı fiyatlar her yenileme döneminde farklılık oluşturabilir. Fiyatlar her yenileme döneminde farklılık gösterebilir. Fiyat değişimlerinden etkilenmemek için domain 10 yıl boyunca yenilenebilir. Domain yenileme işlemi gerçekleştirilirken yenileme fiyatları yıllık bazda hesaplanır.

Online ödeme olarak Kredi kartı ve Havale yöntemiyle ödeme kabul ediyoruz. Ayrıca ofisimizde Nakit ödeme ya da Pos cihazıyla ödeme alıyoruz. Kredi kartı ile yapılan ödemeler genellikle birkaç dakika içinde fraud doğrulaması tamamlanıp aktif hale getirilir. Diğer yöntemlerle yapılan ödemeler, mesai saatleri içinde muhasebe ekibimiz tarafından incelenerek işlenir. Ödeme yaptıktan sonra, ödeme bildirimi olarak destek talebinde bulunmanız, onay sürecini hızlandıracaktır.

Domain güvenliği için, domaininizi güvenilir ve kurumsal firmalardan kayıt etmeniz önerilir. Bulutova, sektörde yıllardır faaliyet gösteren bir kurumsal firmadır. Domain kaydı yaptırdığınızda, yanında sunulan ücretsiz hizmetlerle domain yönetimini kolayca gerçekleştirebilir ve 7 gün 24 saat teknik destek alabilirsiniz. Ayrıca, domain yenilemelerinde sürpriz faturalarla karşılaşmazsınız.

Dünya genelinde binlerce TLD (Top Level Domain) uzantısı bulunmaktadır. Ancak en popüler domain uzantıları arasında ilk üç sırada .com, .net ve .org uzantıları yer almaktadır.

Whois, bir alan adının durumu, sahibi, yetkilisi, kayıt kuruluşu, isim sunucuları, kayıt tarihi, yenileme tarihi, bitiş tarihi, güncelleme tarihi gibi çeşitli teknik ve bilgi verilerini içeren bir metin satırıdır. Whois sorgulaması, alan adının kayıt operatöründen bu bilgilerin talep edilmesiyle gerçekleştirilir. Alan adı Whois bilgileri gizlenebilir. Bilgiler gizlendiğinde, sahip ve yetkili gibi gizlilik gerektiren veriler sorgulama sırasında görünmeyecektir. Web sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat boyunca ücretsiz olarak WHOIS sorgulaması yapabilirsiniz.

Domaini kayıt ettiren kişi, domain adresinin Whois bilgilerini gizleyerek domain gizliliğini koruyabilir. Kayıt işlemini gerçekleştiren firma, domain adresinin Whois bilgilerini gizleme hizmetini ücretli ya da ücretsiz olarak sunabilir. Firmamızda barınan tüm domainlerin Whois gizleme hizmeti ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Kayıt edilen alan adları veya yenilenen alan adlarının maliyetleri, kayıt operatörüne peşin ödenir. Bu nedenle, hiçbir koşul altında yapılan kayıt ve yenilemelerde iade işlemi mümkün değildir.

Süresi biten alan adlarının boşa düşmesi için belirli periyotlar bulunmaktadır. Alan adının tamamen boşa düşüp yeniden kayıt edilebilmesi için ortalama 80 gün süre geçmesi gerekmektedir. Silinme sürecindeki periyotlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Grace Period (0-36 Gün): Bu süreçte alan adı sahibi tescil ücreti ve küçük bir gecikme ücreti ödeyerek yenileyebilir.
 • Pending Delete - Backorder (36 – 42 Gün): Bu süreçte alan adı, herkes tarafından Backorder yöntemiyle kaydedilebilir.
 • Redemption Grace Period (42 – 65 Gün): Bu süreçte alan adı sahibi, tescil ücretine ek olarak 100$ kefaret ücreti ödeyerek alan adını yenileyebilir.
 • Pending Delete (65 – 70 Gün): Bu süreçte hiçbir şekilde yenileme veya kurtarma işlemi yapılamaz.
 • Tescil Sonu (70-90 Gün): Bu süreçte alan adı yeniden kaydedilebilmesi için müsait hale gelir. Bu süre içinde alan adını kaydetmek istiyorsanız, bu günleri sürekli takip etmeniz gerekmektedir.

Sitemizde yer alan tüm fiyatlar, KDV hariç olarak belirtilmiştir. Yurt içi müşterilere %20 KDV eklenmektedir. Yurt dışında yaşayan müşterilerimiz, gerekli evrakları ilettiklerinde KDV'siz hizmet satın alabilirler. Ayrıca, KDV muafiyet belgesine sahipseniz, belgenizi ilettiğiniz takdirde hizmeti KDV'siz olarak almanız mümkündür.

Email Destek

Tüm konularda destek almak için destek@bulutova.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Canlı Destek

Satış öncesi konularda canlı destek hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon Destek

Satış öncesi tüm konularda +90 (0262) 330 0075 numaralı destek hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Destek Talebi

7 gün 24 saat tüm konularda destek almak için müşteri panelinden destek talebi oluşturabilirsiniz.